Az edzések felépítése több részre van osztva a hatékony edzés érdekében.
A hagyományos csoportos edzések felépítése a következő:
1. Meghajlás

Mivel harcművészeti iskola vagyunk, így nálunk is a mesterek és egymás tisztelete alappillér a számunkra. Ezért az edzés elején és a végén együttesen meghajlunk a szentély felé, ahol Ip Man nagymester képe, illetve az egyesületünk nagymesterének, Si-Kung Török Róbert képe található. Majd az iskola mesterének és helyetteseinek (ha van) is meghajlunk, majd végül egymásnak.
2. Bemelegítés
Edzés előtt mindig bemelegítünk. Az izületek, inak és az izmok sérülésének elkerülése miatt fontos ez. Beindítja a vérkeringést és felkészíti a szervezetet az igénybevételre.
3. Formagyakorlatok / alapok

A formagyakorlatok célja a technikai mozdulatok átismétlése a tanítvány tudási szintjéhez megfelelően. Ezeket mindenki átgyakorolja, attól függően éppen milyen fokozatban van a tanítvány. A formagyakorlatok még segítenek a mozdulatok pontosítására, megértésére, de további bemelegítésnek is nagyon jó. Magasabb szintű tanítványok számára a formagyakorlatok már egyfajta meditációként is megélhetik annak gyakorlását.
A kezdő tanítványok legelőször a Wing Tsun alapjait gyakorolják: alapállás, fordulás, lépések, ütések, stb.
4. Bázisgyakorlat, vagy pontkesztyűre/pajzsra mért ütések, rugások




Bázisgyakorlatok
A Wing Tsun gyakorló egyedül, a levegőben hajt végre alaptechnikákat, ezzel pontosítva a mozdulatait és fejlesztve a koncentrációt, robbanékonyságot és az állóképességet.
Pontkesztyűre/pajzsra mért ütések
A robbanékonyságot, az ütő és a rúgó erőt fejleszti. Itt mindenki kiadhatja magából a felgyülemlett feszültséget.
5. Technikai gyakorlat








Partnerrel való gyakorlás. A technikai, illetve a harci gyakorlatok fejlesztik ki a Wing Tsun gyakorló az érzékeit, harci szellemét, mozgáskoordinácóját, fittségét, mindeközben tapasztalatot gyűjt és tanul. Főképp a formagyakorlatok mozdulatainak alkalmazásait, önvédelmi technikákat, hidegfegyver (kés, bot) elleni védekező gyakorlatokat, vagy azok használatát, illetve készségfejlesztő, vagy sorozatos technikákat gyakorolnak.
6. Erősítő/keményítő gyakorlatok



Az erőgyakorlatok a gyakorló a testi erejének fejlesztésére, a kondícióra, a kezeinek és a lábainak erősítésére, és/vagy a reflexeinek fejlődésére szolgál.
7. Levezetés
Chi-Kung
Légzőgyakorlat, ami segít levezetni a felgyűlt feszültséget, ellazít és több oxigént juttat a szervezetbe.
Nyújtó gyakorlatok
Az igénybe vett izmok és inak elnyújtása, megelőzve az izmok elrövidülését, ezzel megtartva a test mobilitását.
8. Meghajlás

Tiszteletadás. Megköszönjük egymásnak az edzést.
Sparring
A gyakorló nem csak magát a technikát kell begyakorolnia, hanem elő is kell tudnia hozni magából azokat harc közben. A harci edzés a piszmogástól az erősebb támadásokik terjed. FONTOS, hogy edzés közben ne okozzunk fölösleges sérüléset se magunknak, se egymásnak, ezért ajánlott a védőfelszerelés használata, illetve kontrollt kell tanusítsunk gyakorlás közben.
A harci edzéseket külön napon tartjuk.


Az edzések hossza 90 perc.
HÉTFŐ
Önvédelmi edzés
- Meghajlás
- Bemelegítés
- Kocogás
- Elmélet
- Önvédelmi gyakorlatok
- Szituációs gyakorlatok
- Kocogás
- Meghajlás
KEDD és CSÜTÖRTÖK
Technikai edzés
- Meghajlás
- Bemelegítés
- Formagyakorlatok
- Kocogás
- Bázis gyakorlatok, alapok
- Technikai gyakorlatok
- Kocogás
- Levezetés (Chi-Kung)
- Meghajlás
SZERDA és PÉNTEK
Technikai edzés
- Nyáron nincs edzés